DOKUMENTY I WYMAGANIA NA STOPNIE KYU ORAZ KATA TSUNAMI

Poniżej znajdują się ważne dokumenty, które można pobrać, wydrukować oraz oddać instruktorowi na zajęciach.

WYMAGANIA NA STOPNIE KYU

Krótka informacja dla Ćwiczących i ich Rodziców

  1. W Karate Tsunami nauczany materiał (wiedza i umiejętności) podzielony jest na stopnie  wtajemniczenia (kyu) uczniowskie, podobnie jak w szkołach na klasy.
  • Stopni wtajemniczenia uczniowskiego jest dwadzieścia, przy czym pierwszym jest stopień 20 kyu, a najwyższym 1 kyu.
  • Każdy stopień oznaczany jest pasem o określonym kolorze, co ułatwia pracę na treningach i dobieranie się w pary do ćwiczeń. (czerwony, biały, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, brązowy)
  • Po stopniach wtajemniczenia kyu następują stopnie mistrzowskie (dan), przy czym pierwszym jest stopień 1 dan (oznaczany pasem koloru czarnego), a najwyższy stopień 10 dan (oznaczany pasem koloru czerwonego).
  • Stopień wtajemniczenia uzyskać można po zaliczeniu egzaminów: teoretycznego (odpowiada się na nim na 3 pytania) i praktycznego (na którym prezentuje się umiejętności). Egzaminy przeprowadzane są na treningach i zgrupowaniach/obozach.
  • Do egzaminów na stopnie wtajemniczenia w Karate Tsunami przystąpić może każda osoba, która jest przygotowana i zostanie wytypowana lub zatwierdzona przez swojego instruktora.
  • Egzaminy przeprowadzać może instruktor, który posiada licencję egzaminatora.
  • Wysokość opłat egzaminacyjnych jest uzależniona od danego stopnia
  • Za powtórki egzaminu nie płaci się. Opłata tylko raz niezależnie od ilości powtórek danego egzaminu   

DO EGZAMINU PRZYSTĘPUJĄ TYLKO OSOBY CHĘTNE

Pas danego koloru, który symbolizuje posiadany stopień uczeń kupuje samodzielnie lub zwraca się o zakup takiego pasa do instruktora

Wymagania na stopnie kyu tu opublikowane są wykonane do celów szkoleniowych. Wykonano je w Śląskim Centrum Karate-Do Tsunami w oparciu o książkę soke Ryszarda Murata 10 dan karate ,,Karate dla początkujących i zaawansowanych”.

Oddane do rąk adeptów Karate Tsunami wymagania są tylko pomocą, która ma ułatwić zrozumienie wymagań zawartych w DANKAI – (wymagania na stopnie), a nie zastąpić instruktora w poznawaniu technik Karate Tsunami.

Opublikowane wymagania są wspólną pracą Hanshi Andrzeja Kaczmara 9 dan karate i renshi Angnieszki Sokołowskiej 4 dan karate

KATA TSUNAMI

KATA KUMO NA 8 KYU (jap. ‘chmury, pająk’)

KUMO BO KATA TSUNAMI